Keď som v roku 2013 letel do Indie po prvýkrát víza som si musel ísť poctivo vybaviť na Dunajskú v Bratislave. Pamätám si slečnu predo mnou, ktorú nemilosrdná teta byrokratka na ambasáde otočila kvôli nejakému chýbajúcemu formuláru. Indovia sú známi milovníci byrokracie a prísť bez potrebných papierov sa nevypláca. Doba pokročila a Indovia svoje hobby presunuli na všemohúce internety vďaka čomu sa dnes už nemusíš báť tety byrokratky a víza vybavíš pohodlne on-line.

Základné informácie o elektronických vízach do Indie:

 • cez eVisa vybavíš všetky druhy víz tj. turistické, obchodné atď.
 • o víza do Indie môžeš požiadať 120 dní pred odletom a deadline máš 4 dni do odletu
 • budeš potrebovať: pas, OP, fotku, letenku, pohár vína a trpezlivosť
 • víza sa automaticky vydávajú ako double-entry a majú platnosť 60 dní

Hon za vízami sa začína na tomto webe. Pozor na rôzne podvodné stránky a vždy sa ubezpeč, že adresa má koncovku gov.in. Keďže formulár je naozaj obsiahli a pospomínaš si vďaka nemu na celý svoj život teraz nastal vhodný čas na pohodlné usadenie a pohár vínka. Poďme nato!

 

 1. Prvé okno je vcelku jednoduché. Vyplníš zopár základných údajov, odfajkneš druh víz a môžeme ísť ďalej.

 

 1. Ďalšie okno je klasika, v ktorom vyplníš údaje o sebe a svojej pasovej láske. Zaujímavé políčko je „Visible identificational marks“. Ide o to, že India nepatrí medzi úplne najbezpečnejšie krajiny a keď všetko nepôjde podľa plánu ľahšie ta identifikujú. Trošku morbiditka, ale ak máš tetovania, jazvy prípadne ruku navyše šup tam s tým.

 

 1. Dlžka formulára narastá každým daľším krokom až to občas pripomína honbu za pokladom.Tu okrem údajov o svojom bydlisku musíš vyplniť aj údaje o rodičoch a svojej práci.

 1. V ďalšom kroku sa ťa pýtajú na predošlú návštevu Indie a tu už treba použiť trošku fantázie. Ak si už v Indií bol určite si nebol na jednom mieste a ťažko si spomenieš na presnú adresu. Ja si vygooglim náhodný hotel a zadám jeho adresu. Rovnako postupujem aj pri „reference“.

 1. Šesťkrát nou.

 1. V posledných dvoch krokoch treba nahrať scan prvej strany pasu a svoju fotku. Upozorňujem, že duckface nie je potrebný. Postačí normálna selfie pri stene a nahrať ju je potrebné vo formáte .pdf. Odporúčam bezplatný online konvertor tu.

 

 1. A na konci treba spraviť platbu kartou. Víza do Indie stoja slušných 82USD, čo je dosť. V roku 2013 moje víza stáli 50EUR a dostal som aj sexy nálepku do pasu. Teraz som zaplatil viac nedostanem nič. Spracovanie žiadosti zaberie 72 hodín a notifikácia príde na mail uvedený v žiadosti o víza.
Páči sa mi