Výlet do Viedne

 

Viedeň ma vždy fascinuje tým, že sa nachádza len hodinu od Bratislavy a predsa mám pocit, že som tam v celkom inom svete. Je to ako cestovanie v čase.

1

 

Bola som tam už zopárkrát, ale vždy ma to mesto niečím priťahuje. Dokonca sa dostalo aj na môj tajný zoznam miest, kde by som chcela v budúcnosti bývať J. Na cestách sa vždy obávam počasia. Tentokrát však vyzeralo tak, ako by som sa zaň mesiac modlila, čo sme hneď museli využiť posedením v Národnom parku.  Zaujalo ma tam občerstvenie, kde boli na stromoch zavesené lampy. Origoš nápad!

1a

Napokon bolo tak teplo, že by som sa pokojne mohla prechádzať v tričku a krátkych nohaviciach. To bolo však len také zbožné prianie, keďže som namiesto toho mala pri sebe jesennú bundu. Moja neschopnosť odhadnúť počasie práve vyvrcholila. Času bolo síce málo, ale snažili sme sa ho využiť čo najlepšie. Vždy som chcela navštíviť zámok Schönbrunn a konečne som sa tam dostala. Odporúčam tam však zájsť  v lete, kedy je všetko krásne rozkvitnuté. To je pre mňa ďalší dôvod navštíviť toto čarovné miesto opäť. Závidela som ľudom sediacim a oddychujúcim na tráve, niektorí sa učili alebo si niečo čítali. Bohužiaľ som sa k nim vtedy nemohla pridať, ale ak také pekné slniečko zavíta aj k nám do Nitry, vytiahnem deku, termohrnček s obľúbeným čajom, knihu a pokúsim sa napodobniť atmosféru, ktorou ma jarné slniečko v Schonbrunne opantalo. Moju pozornosť tam špeciálne pritiahli na vrchu zarovno osekané stromy a pri pohľade na to mi napadli len dve veci: Vaaau a ako to len spravili???

2a

Napokon sme boli obhliadnuť Wiener Prater, miesto, kde si už nabudúce určite vyskúšam nejaké tie atrakcie. A jednu z tých atrakcií som tiež zaradila do svojho ďalšieho tajného zoznamu vecí, ktoré treba v živote vyskúšať.

3a

A na záver jeden malý cestovateľský tip : zobrať zopár vecí, ruksak na chrbát a ísť! Netreba sa ani dlho baliť, ani dlho riešiť čo a ako. Cestovanie je činnosť, kedy sa človek musí cítiť pohodlne, aby si to užil. A čím viac človek cestuje, tým je zručnejší aj v balení.

4b

 

Páči sa mi