V sérii  článkov „Ako sa dostať na okolité letiská“ vám vysvetlím ako využiť služby leteckých spoločností, ktoré lietajú na okolité letiská. V článku sa zameriam hlavne na letisko Viedeň, Praha, Budapešť, Katowice.

O letisku Viedeň- Schwechat

Viedenské letisko je naším najbližším skutočným medzinárodným letiskom. Po nedávnom dobudovaní nového terminálu sa stalo skutočnou špičkou letísk v EU. Rozhodne patrí medzi tie väčšie, a najdôležitejšie je, že je skvelo vybavené. Nájdete tam mnoho služieb a obchodov, ktoré vám rýchlo pomôžu stráviť čas do odletu. Samozrejmosť je bezplatná Wifi, pohodlné kreslá atď.

Letisko Viedeň- Schwechat domovom rakúskej spoločnosti Austran airlines (StarAlliance), ktorá vám bez prestupov prepraví takmer do každej svetovej destinácie. A kam nelieta Austrian lietajú iné spoločnosti, ktoré vás prepravia priamo do vašej cieľovej destinácie, alebo s prestupom na domácom letisku danej spoločnosti. Ja osobne beriem tieto prestupy ako plus. Pokiaľ to podmienky tarifu povoľujú a ste dostatočne šikovný, môžete za rovnakú cenu letenky vidieť dve miesta.

Ako príklad uvediem Turkish Airlines (StarAlliance) a stop-over v Istanbule. Ráno nasadnete na let do Thajska a na obed ste v Istanbule. Let do Thajska vám letí až na ďalší deň. Máte takmer celý deň na prehliadku spojnice Európy a Ázie. Spomínané Turkish airlines vám dokonca pri stop-overoch ponúkajú bezplatnú prehliadku mesta. Iné spoločnosti vám môžu ponúknuť bezplatné prenocovanie v letiskovom hotely a pod. Overte si možnosti u danej spoločnosti.

„The journey is the destination“- Dan Eldon

Ako dostať na letisko Viedeň- Schwechat?

Z BA

Pokiaľ ste zo západného Slovenska, nie je nič ľahšie ako sa dostať na letisko Viedeň. Stačí nasadnúť na autobus Bratislava-Schwechat a do hodinky ste na letisku. Jednosmerný lístok stojí cca. 7,50EUR.

Letisko Vieden

Okrem spoločnosti Eurolines jazdia na letisko Viedeň aj iný dopravcovia, takže určite nájdete vhodný spoj ku vášmu odletu.

Z Viedne

Pokiaľ sa rozhodnete pred/po odlete navštíviť aj samotnú metropolu Rakúska príde vám vhod železničná stanica priamo v útrobách terminálu. City airport train (CAT) vás odvezie priamo z letiska do centra mesta a späť. Cena jednosmerného lístku je 11EUR a spiatočného 17EUR.

Viac info na: https://www.cityairporttrain.com

Autom

Letisko Viedeň je od Bratislavy vzdialené len 69 a spojené diaľnicou. Schwechat ponúka rôzne možnosti parkovania priamo na letisku. Ceny avšak až tak priaznivé nie sú, takže parkovať na oficiálnom letiskovom parkovisku odporúčam len krátkodobo.

Letisko vieden

Celkové hodnotenie

Letisko Viedeň sa opakovane objavuje v TOP 10 rebríčku Sky Trax vo viacerých kategóriach.

Na Sleepinginairports.net má Schwechat pozitívne hodnotenia.

Na záver si zhrnieme plusy a mínusy letiska Viedeň- Schwechat.

 

+ Blízkosť

+ Skvelé vybavenie letiska

+Množstvo leteckých spojení

-Ceny leteniek

-Ceny služieb (parkovné, hotely) atď.

Páči sa mi