Ak sa trošku venujete  cestovaniu a hľadaniu lacných leteniek, v poslednej dobe sa vám musel do pozornosti dostať „prúser“, ktorý sa podaril nórskemu dopravcovi Wideroe.no. Ten cez svoj online rezervačný systém ponúkal lacné letenky do New Yorku a ďalších miest v USA (Washington DC, Chicago) za neuveriteľných 120EUR. Odlety boli možné takmer s každého väčšieho letiska (nie, BTS tam určite nepatrí.). Najvýhodnejšie to vychádzalo z Varšavy, Milána a Amsterdamu o zhruba 60 EUR drahšie z Prahy.

Nešlo o žiadnu „mega super cool promo“ akciu, ale o chybu rezervačného systému „Amadeus“. V skratke povedané do konečnej ceny letenky neboli zarátané palivové poplatky atď. Tie tvoria aj 90% ceny letenky preto je výsledná cena letenky do New Yorku taká lákavá. Tieto lacné letenky boli konkrétne u dopravcu United airlines.

Cestovné obdobie bolo nezvyčajne voľné, a tak sa dá očakávať nájazd turistov do New Yorku (aj kopa našincov) v priebehu budúceho roka. Tieto lacné letenky sa dali kúpiť obojstranne, a tak sa dá očakávať aj nájazd Amíkov do Európy.

Vždy sa oplatí číhať na podobné chyby a zaplatiť za letenku zlomkovú cenu. Veď aj ja budem letieť do Indie za polovičnú cenu oproti bežnej cene leteniek. Viac v článku “India- Letenka”. Vždy keď podobná akcia nastane, napíšem to na nástenku fb. V ćlánku “Ako nájsť lacnú letenku” sa dozviete kde nájsť lacné letenky.

 

Páči sa mi